Skúšaly sme herny počitač ASUS Republic of Gamers GR8

Skúšali sme herný počítač ASUS Republic of Gamers GR8.

Do rúk sa nám tentokrát dostal počítač od ASUSu. Je to počítač ROG GR8.

Pri testovaní počítača sme boli milo prekvapení grafickou kartou, vďaka ktorej sme si mohli vychutnať hry vo Full HD kvalite. S touto bohatou výbavou počítača ROG GR8 sme si mohli užiť tie najlepšie herné kúsky. Celý počítač mal objem 2,5 litra. Boli sme prekvapení extrémne malou veľkostnou veľkosťou počítača s porovnaním s jeho hardvérovým vybavením. Počítač má vo svojej výbave už predinštalovanú službu Steam, pomocou ktorej si do počítača rýchlo a jednoducho v priebehu pár kliknutí stiahnete hry. Vďaka službe Steam a funkcii Big Picture si môžete hry z PC ROG GR8 užiť na svojom televízore v Full HD rozlíšení.

Počítač je vybavený konektormi: 2x audio vstupom a výstupom, 2x USB 2,0, 4xUSB 3,0, HDMI, DisplayPort, Gigabit Ethernet a Napájaním (19 V DC).

V zostave je aj Optická myš ROG GLADIUS – káblová optická herná myš, ktorá je určená hlavné na hranie akčných hier. Myš ma dvojúrovňový prepínač DPI, s citlivými bočnými tlačidlami a optickým senzorom s rozlíšením 6 400 DPI, ktorý dokáže snímať rýchlosťou až 200 palcov za sekundu a pri zrýchlení 50 G. S touto myšou sa nám naozaj vynikajúco pracovalo a aj hralo hry, pri ktorých bola potrebná rýchla rekcia. A následne aj Mechanická klávesnica M801. Klávesnica je taktiež ako myš určená na hry a obsahuje špeciálne funkcie ako funkciu proti ghostingu, N-key rollover a prepnutie medzi režimom hry a počítača. Pri jej testovaní sme získali úplnú kontrolu nad hrou. Milo nás aj potešilo, že klávesnica ponúka až šesť režimov podsvietenia, ktoré prídu vhod pri hraní v tmavých miestnostiach. S klávesnicou sme boli taktiež spokojní.
Na počítači sme testovali hru Grand Theft Auto V. Hra bola nastavená na maximálny výkon a išla plynulo bez sekania a vo Full HD kvalite.

Túto mašinu poháňa:

– procesor Intel® Core™ i7
– grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 750Ti
– 8 GB (alebo až 16 GB) pamäťou DDR3L
– pevný disk alebo vysokorýchlostný disk SSD
– integrované pripojenie Wi-Fi štandardu 802.11ac
– predinštalovaný operačný systém Windows 8.1

Priemerná maloobchodná cena tohto PC sa pohybuje okolo 900€.

Celkove hodnotenie: na počítači ASUS ROG GR8 sa naozaj vynikajúco hrá a oceňujeme, že tak malý počítač má taký vynikajúci výkon a nemá problém s najnovšími hrami a ani s náročnými procesmi. Jediná nevýhoda počítača je, že nemá optickú mechaniku.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting
THE - PROGRAMING | Copyright © 2016. All Rights Reserved.
Feedback Form